Klima Kompresörü

 

 

Garantili Klima Kompresörü Revizyonu

Revizyon Atölyesi olarak tüm binek araçlarınızın Klima Kompresörü revizyon işlemlerini hızlı,ekonomik ve garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Klima Kompresörü Nedir ?

Klima kompresörü aracın motorundaki krank milinden aldığı hareketle , klima gazını sıkıştırmak ve dolaşım yapmasını sağlamakla yükümlü olan bir otomobil parçasıdır. Klima sisteminin önemli parçalarından olduğu için olası bir klima kompresörü arızası doğal olarak otomobildeki klima sisteminin çalışmamasına neden olacaktır. Ancak araçlardaki sıcak suyun dolaşımı tamamen bambaşka bir sistem üzerinden ve devirdaim pompası ile yapıldığından , klima kompresörü bozulduğunda sadece soğuk hava ile ilgili problem olacak ve sıcak klima çalışmasını sürdürecektir.

Kompresörün amacı, soğutucuyu sistemdeki basınç altında dolaştırmaktır, bu da içerdiği ısıyı yoğunlaştırır. Kompresörde, düşük basınçlı gaz yüksek basınçlı gaz olarak değiştirilir. Bu basınç birikimi sadece sistemin yüksek basınç tarafında bir kısıtlamaya sahip olarak gerçekleştirilebilir. Bu, genleşme valfinde bulunan küçük bir vanadır. Klima Kompresörü , pompalama işlemi sırasında soğutucu gazın girişini ve çıkışını kontrol etmek için valflere sahiptir. 

Klima Kompresörü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Eğer aracınızın klima kompresörü arızalıysa bir usta olmanıza gerek yoktur, bunu aracın verdiği bazı tepki ve seslerden sizin de anlayabilmeniz mümkündür. Bu arızaları anlayabileceğiniz bazı yöntemler;

Aracın bilya aksamından ıslık sesine benzer ses gelmesi,

Klimayı çalıştırdığınızda müşür soketinden ses gelmesi,

Klima çalışırken motordan ses gelmesi,

Olağan dışı ses ve sürtünme seslerinin duyulması.

Bu seslere dikkat edilmelidir. Böyle durumlarda klima kompresöründe arıza olma ihtimali oldukça yüksektir. Aracınızdan gelen normal dışı sesleri tespit edebilmeniz ilerleyebilecek arızalarda daha büyük maddi ve manevi zararların önüne geçmenizi sağlayabilecektir.

Telefon: 0530 644 55 20

Telefon: 0216 455 46 36

Adres: Şerifali, Serdivan Sokaği No:31-1, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Klima Kompresoru Tamiri ve Revizyon PYM OTOMOTİV