EGR Temizleme&Revizyonu

Garantili EGR valfi Temizlik ve Revizyonu

Revizyon Atölyesi olarak tüm binek araçlarınızın EGR valfi Temizlik ve Revizyon işlemlerini hızlı,ekonomik ve garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

 

EGR valfi nedir

EGR valfi elektropnömatik bir valftir. Motor bölmesinde bulunur ve egzoz gazı devirdaim işlemine kumanda etmek için kullanılır. EGR sistemi motora giren taze havanın düşük miktarda yanmış egzoz gazı ile karışmasını sağlayarak motorun yanma odasında yanma sıcaklığını ve fazla oksijen miktarını azaltır.

EGR, nitrojen oksitlerin meydana geldiği yüksek yanma ısılarını düşürerek NOX emisyonunun azaltılması görevini üstlenmiştir. Modern motorlarda EGR hem motorun emme gücünü azaltmak için hem de atık gazın belirli sürüş durumlarında yanmaya olan pozitif etkisini kullanmak için tasarlanmıştır.

EGR valfi arızaları nelerdir?

EGR valfi zaman içerisinde egzoz gazlarından dolayı kurum yapabilmektedir. Buna bağlı olarak EGR valfi temizliği yapma ihtiyacı doğmaktadır. İçerisinde kömür tozuna benzer kurum birikmesi bu parçanın yanlış çalışmasına ve zamanla bozulmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı EGR valfi temizliği ve bakımı doğru zamanlarda yapılmalı, gerekli durumlarda değişimi yapılmalıdır.

 

Telefon: 0530 644 55 20

Telefon: 0216 455 46 36

Adres: Şerifali, Serdivan Sokaği No:31-1, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Egr Tamiri ve Revizyon PYM OTOMOTİV