Direksiyon Kutusu

 

Garantili Direksiyon Kutusu Revizyonu

Revizyon Atölyesi olarak tüm binek araçlarınızın Direksiyon Kutusu revizyon işlemlerini hızlı,ekonomik ve garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Direksiyon Kutusu Nedir?

Direksiyon kutusu, direksiyon milinden aldığı hareketi rot miline aktaran bir parçadır. Bu ivme aktarımını hidrolik bir sistem vasıtası ile yapar. Yani sistem olarak direksiyon ve mili + direksiyon kutusu + direksiyon pompası şeklindedir.

Direksiyon Kutusu Arızası Belirtileri

Direksiyon Kutusu Boşluğu Nasıl Anlaşılır ;

Genellikle 1-2 cm civarı boşluklar normal olarak kabul edilebilir. Ayrıca araç çalışmıyorken boşluğun biraz fazla olması hidrolik basıncın olmaması sebebi iledir. Genellikle bu durumlar normal olarak kabul edilir. Fazlası olması durumunda arızadan şüphelenmelidir. Genellikle arızanın nedeni direksiyon mafsalında var olan aşınmalar, direksiyon kutusunda aşınma ve rot başında meydana gelebilecek boşluklar da direksiyonda boşluk oluşmasına neden olabilir. Bu 3 nokta kontrol edilerek genellikle sorunun kaynağı bulunabilir. Nadir de olsa farklı noktalardan da bu tarz sorunlar yaşanabilir.

Direksiyon Kutusu Arızası Ses Yapar mı ;

Bu durumun en bariz nedeni direksiyon kutusu içerisindeki dişlilerin aşınması, oksitlenerek işlevini yitirmesi gibi nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kutu sökülerek tamiri yada gerekli ise parça değişimi gibi revizyon yöntemlerine gidilebilir. Fakat kimi zaman amortisör takozları, tabla (Salıncak) fişek ve burçları gibi parçalar da direksiyon hareketlerine paralel olarak hareketlendiği için bu tip sesler çıkartabilmektedir. Genellikle direksiyon çevrildiğinde her zaman değil ara ara ses geliyor ise ön takım parçalarından olması muhtemeldir. Fakat sürekli ve stabil sesler daha çok kutudan kaynaklı olabilmektedir. Tabi ki bunun net olarak tespit edilmesi, detaylı kontrol edilmesi ile mümkündür. Bu gibi ses problemleri yaşıyor iseniz ihmal etmeden revizyonunu gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi durumda arıza daha da büyüyebilir hatta sürüş güvenliğinizi de etkileyebilmektedir.

Telefon: 0530 644 55 20

Telefon: 0216 455 46 36

Adres: Şerifali, Serdivan Sokaği No:31-1, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Direksiyon Tamiri ve Revizyon PYM OTOMOTİV