Aks Revizyonu

 

Garantili Aks Revizyonu

Revizyon Atölyesi olarak tüm binek araçlarınızın aks revizyon işlemlerini hızlı,ekonomik ve garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Aks Nedir?

Aks, çubuk şeklinde bir parçadır. Bu parça, tekerleğe sabit duran ve belli merkez deliğinin içinde konumlandırılmıştır. Genel olarak hareket aktarımları tüm araçlarda bu parça ile oluşur. Ön kısımdan gelen emirle birlikte devreye giren vites kutusu oluşan torku şafta iletir. Oluşan hareket enerjisi de diferansiyel dişlileri ile bağlantılı olan akslara aktarılır. Çubuk şeklindeki bu hareket ekipman üyesi, sağ ve sol tekerlekler olmak üzere iki taraflıdır.

Aks Arızaları Nelerdir?

Aksta çıkabilecek arızaların genel anlamda tehlikeli olduğunun bilinmesi ve o kısma daha çok kulak verilmesi gerekiyor. Genel ve en sık görülen arızalarından birisi rulman bozulmasıdır. Dışarıdan gelen darbe sonucunda eğer ki rulman zarar görmüşse tekerlekten gelen normalin dışında sesler duyarsanız. Sesleri de uğultu şeklindedir. Asklar aşırı yük altında da arızalanır. Yani normalinden daha fazla yükü araçlara yüklediğimizde ve uzun süreli aşırı çalıştırılmasından kaynaklı bozulabilmektedir.

Telefon: 0530 644 55 20

Telefon: 0216 455 46 36

Adres: Şerifali, Serdivan Sokaği No:31-1, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Aks Tamiri ve Revizyon PYM OTOMOTİV